2. Gromada Rawska
Home 2. Gromada Rawska
Obóz wilczkowy - ,,Dolina Bobrów'' 2018r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
wtorek, 14 sierpnia 2018 20:15

W dniach 23-29.07.2018r. wilczki z 2. Gromady Rawskiej obozowały w Wólce Dłużewskiej, w gminie Siennica. Piękne, malownicze miejsce w jakim miały przyjemność być to Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Dolina Bobrów’’. Łącznie w obozie wzięły udział 54 osoby, ponieważ oprócz Rawy były tam również wilczki z Łodzi i Skierniewic. Przez cały tydzień wilczki brały udział w różnych zajęciach przygotowanych przez wychowawców. Każdy dzień rozpoczynał się rozgrzewką i apelem, a kończył śpiewem i odgrywaniem wymyślonych wcześniej scenek przy ognisku. Ostatniego dnia na apelu kończącym wspólny wyjazd odbyło się rozstrzygnięcie konkursów, które trwały przez cały tydzień. Oprócz konkursów grupowych, w których wygrywała cała szóstka, były również konkursy indywidualne. W każdej gromadzie wybierany był m.in. Super Wilczek – na to miano mogła zasłużyć dziewczynka, która była pomocna, radosna, zawsze gotowa do działania i dająca przykład swoją postawą. W Rawie takim wilczkiem została Hanna Kielan, która już we wrześniu przechodzi do drużyny. Konkurs na najpiękniejszą kronikę wygrała Antonina Skóra. Dla wszystkich wilczków i wychowawców był to czas wspólnej zabawy i radości, który już na zawsze pozostanie w sercach.

galeria - Maria Malik

galeria - Małgorzata Duszyńska-Ozga

 
Obóz wilczkowy Olsztyn k. Częstochowy 2017r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
sobota, 29 lipca 2017 20:01

W dniach 20-27.07.2017r. odbył się obóz wilczkowy w Olsztynie koło Częstochowy. Wzięło w nim udział 15 wilczków z 2. Gromady Rawskiej i 10 wilczków z 2. Gromady Skierniewickiej wraz z 2 szefowymi z Rawy oraz 1 szefową i 2 młodymi przewodniczkami ze Skierniewic

 

Więcej…
 
Zbiórka 2. Gromady Rawskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 09:27

Dnia 1 kwietnia 2017 roku odbyła się kolejna zbiórka wilczków z 2. Gromady Rawskiej. Jak zawsze zbiórka rozpoczęła się apelem. Tym razem zagościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej - oddziale dla dzieci. Po apelu wilczki zabrały się do roboty. Zbliża się Wielkanoc, z tej okazji wilczki ozdabiały wycięty w kształcie jajka kolorowy filc. Każdy mógł ozdobić trzy różnego koloru jajka. Do tego można było użyć zielonych, żółtych i niebieskich piórek, małych samoprzylepnych elementów, np. króliczków i kurczaczków, kolorowego, brokatowego papieru, z którego można było powycinać różne rzeczy oraz mazaków. Wilczki wykazały się dużą kreatywnością. Powstały ślicznie ozdobione jajka, które można użyć jako dekoracje na Wielkanoc. Po skończeniu jajek, zostały one rozłożone na stole do wyschnięcia, natomiast wilczki przygotowywały scenki pt. ,,Wielkanoc w dżungli''. Każda szóstka musiała użyć innej techniki. W tym przypadku zobaczyliśmy scenki przedstawione za pomocą pantomimy, musicalu i baletu. Do scenek zostały wykorzystane dopiero co zrobione ozdoby. Zapraszam do obejrzenia galerii. :)

galeria - Kinga Sekrecka

 
Zimowisko 2. Gromady Rawskiej w Lesiewie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
niedziela, 05 lutego 2017 14:12

W dniach 13-15.01.2017r. 2. Gromada Rawska była na zimowisku w Lesiewie. Razem obozowało 14 wilczków plus Akela i Bagheera. Przez całe trzy dni wspólnie się bawiłyśmy, uczyłyśmy nowych rzeczy i śpiewałyśmy piosenki. Każda szóstka brała udział w różnych konkursach (Wielka Gra, Olimpiada Sportowa, Uczta Ikkiego). Były też konkursy indywidualne: na najlepszą kronikę, który wygrała Patrycja Frączak, na najczystszego i najbardziej porządnego wilczka, który wygrała Emilka Przerwa i konkurs na Super Wilczka, który wygrała Wiktoria Kleczko. Wszystkie wilczki nauczyły się jak samemu zrobić gniotka, jak robić breloczki z kolorowych rzemyków oraz uczyły się współpracy i pomagania sobie nawzajem.

 

galeria - Maria Malik

 
Obóz wilczkowy Niepokalanów 2016r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kinga Sekrecka   
środa, 06 lipca 2016 12:02

W dniach 30.06.2015 – 05.07.2015 na obóz do Niepokalanowa wyjechały 2 Gromady: 2. Gromada Rawska licząca 20 wilczków oraz 2. Gromada Skierniewicka licząca 13 wilczków.

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7
Pro joomla themes